רפואת שיניים אסתטית

רפואת שיניים אסתטית – גם יופי גם בריאות!

אמנם רוב האנשים בעולם מעוניינים בחיוך המושלם או בשיניים לבנות מסיבות של מראה חיצוני, אבל יש לדעת שטיפולים אסתטיים הם בראש ובראשונה טיפול בריאותי. שיקום הפה, אורתודנטיה ועוד הם דרך לחיים בריאים יותר.

שיקום הפה – לא מה שחשבתם

שיקום הפה הוא טיפול אסתטי ובריאותי כאחד, וזה הזמן לשבור שני מיתוסים. הראשון הוא שמדובר בטיפולים קשים ביותר – הודות לטכנולוגיה של היום, הטיפולים בהם משתמשים היום הם של שתלים דנטליים, והטיפולים קלים בהרבה מהטיפולים הישנים.

המיתוס השני הוא שטיפול לשיקום הפה מגיע רק במקרים קיצוניים ויש לטפל בכל השיניים. לא נכון! ניתן לטפל בשיניים מסוימות באופן נקודתי, ובכך לחסוך כאבים מיותרים והתפשטות של המצב לשאר חלקי הפה.

איך זה עובד?

כיום שיקום הפה מתבצע בעזרת שתלים דנטליים, וניתן לבצע שתלים של שן אחת עד לסת שלמה. הטיפול מתבצע בשלושה שלבים:

השלב הראשון – בדיקת שיניים כמובן, ולאחריה צילום C.T

השלב השני – עשיית השתל עצמו. טיפול זה מתבצע על ידי כירורג פה ולסת המגיע למרפאה אך ורק לשם הטיפול שלכם. ההליך לא מסובך יותר מעקירה של שן, ומשך הטיפול הוא כעשרים וחמש דקות לכל שן, ולאחר מכן זמן החלמה שלא עולה על שישה חודשים במקרה של שיניים עליונות.

יש לציין שכל הטיפול כולל תקופת ההחלמה והתאוששות הפה מלווה בטיפול תרופתי ייעודי שמקל על ההחלמה.

השלב השלישי – והאחרון. "הלבשת" השיניים שהוכנו מבעוד מועד.

אם אתם כמו רוב האנשים, כנראה שלאחר כמה שעות בלבד תחזרו לחיות חיים רגילים וללא כאבים.

לא עוד מתכות בפה

כיום ישנה מגמה הולכת וגוברת של צמצום השימוש במתכות העשויות מכספית וכסף, שכן הימצאותם בפה לא בריאה במיוחד. כיום ניתן לבצע טיפולי כתר מחרסינה, ללא שום מתכת בשן או בחלל הפה, אפשרות שנעשית על ידי שימוש באבן מזירקוניה במקום המתכות.

היתרונות הבולטים במיוחד של כתר מחרסינה מלבד אי השימוש במתכות שעלולות להזיק לבריאות הם גם מניעה של נסיגת חניכיים בניגוד לכתרים הישנים. אגב, גם אם כיום יש לכם נסיגת חניכיים, אל תאמרו נואש. כתרי החרסינה אסתטיים להפליא גם במקרה כזה.

אי אפשר שלא להתייחס למראה החיצוני של השן. אם בכתרים הישנים התוצאה הייתה שן אפורה במקרה הרע וצבע שנהב במקרה הטוב, עם כתרי החרסינה תקבלו שן לבנה ובצבעה הטבעי.

שאני אלך עם "קוביות"?

 רוב האנשים עם שיניים עקומות ובלתי אסתטיות נרתעים מהטיפול בגלל המראה החיצוני. אנשים רבים מתביישים ב"קוביות" המגיעות במקרים רבים יחד עם הטיפול. כיום ישנם טיפולים רבים שאינם דורשים הדבקה של קוביות כאלו על השיניים.

יישור שיניים שקוף הוא דוגמא מצוינת. בעזרת מתקן יישור העשוי מחומר  פולימרי שקוף, שאינו קבוע וניתן להורדה בכל זמן ועת, ניתן ליישר את השיניים מבלי שאיש יבחין בזאת, ללא כאבים, ללא שינויים בהרגלי האכילה והשתייה, ובזמן יחסית מהר שנע בין חצי שנה לעשרה חודשים.